Darmowa dostawa - kurier lub paczkomat | SZYTE W POLSCE

Skąd pomysł na Estimon?

Cześć! Jestem Marta i jestem dumną założycielką Estimon. Marka Estimon powstała przede wszystkim z miłości do zwierząt. Od małego opiekowałam się zwierzętami,
a pełnoprawną kociarą zostałam w wieku 9 lat, kiedy przyniosłam do domu kotka wyłowionego z kałuży.

Zawsze starałam się angażować w różnego rodzaju wolontariaty, akcje na rzecz zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach, walczyłam i dalej walczę o prawa zwierząt.

Robiłam w życiu już całkiem sporo rzeczy, ale zawsze czegoś mi brakowało. Teraz już wiem, czego – nazwijmy to szumnie misją.

Dlatego właśnie stworzyłam Estimon – ta marka łączy moją miłość do zwierząt i pasję do mody. Ponieważ wierzę, że tworzenie luksusowych torebek i akcesoriów nie musi wiązać się z cierpieniem zwierząt.

Wszystkie torebki tworzymy z materiałów wegańskich, roślinnych, zawierających co najmniej 70% bazy roślinnej i wytwarzanych na terenie Unii Europejskiej. Torebki powstają w małym zakładzie kaletniczym w Warszawie w limitowanej ilości – nie chcemy przykładać ręki do nadprodukcji, a dzięki temu Ty możesz czuć się wyjątkowo!

Estimon łączy w sobie pasję do designu, jakości wykonania i doskonałych materiałów nieodzwierzęcych. Z wyrazami szacunku. Dla zwierząt.

Moja misja

 

Wychodzę z założenia, że planeta jest jedna i to najwyższy czas, aby zacząć o nią dbać. Jeśli uda mi się przekonać do tego choć jedną osobę, będę szczęśliwa.

Estimon to nie tylko sklep z torebkami. To unikalny koncept, łączący w sobie możliwość kupna unikalnych akcesoriów, ale i źródło wiedzy o prawach zwierząt i etycznym stylu życia w rytmie jak najbardziej slow.

Nie rzucam słów na wiatr, dlatego w Estimon dbam o najdrobniejszy szczegół – od opakowań less-waste, przez dobór jak najlepszej jakości, certyfikowanych materiałów, po wspieranie małych, lokalnych, rodzinnych firm, z którymi współpracuję.

Nasze materiały

W Estimon przywiązujemy dużą wagę do używanych materiałów. Dbamy nie tylko o zwierzęta, ale także o naszą planetę. Dlatego nie chcemy używać  „eko-skóry”, która tak naprawdę wcale nie jest „eko”. Dlatego w naszych projektach w ogóle nie używamy PVC, a PU jest tylko dodatkiem do materiałów pochodzenia roślinnego.

Głównym materiałem, którego używamy, jest materiał z kukurydzy. Zawiera aż 74 procent biomasy, czyli surowców roślinnych. Wykonany jest z wiskozy pochodzącej z dobrze zarządzanych lasów i biopoliuretanu pochodzącego z zasobów odnawialnych. Te biopoliole pochodzą z europejskich upraw kukurydzy i pszenicy wolnych od GMO, niespożywczych i niemodyfikowanych genetycznie. Materiał posiada certyfikat OEKO-TEX, który gwarantuje, że nie wydziela substancji szkodliwych dla zdrowia człowieka, dzięki czemu jest produktem bezpiecznym.

Jest również zatwierdzony przez organizację LAV jako produkt wolny od zwierząt (tak jak my!) oraz przez PETA. Posiada również certyfikat USDA (poświadczający, że jest to produkt pochodzenia biologicznego) oraz FSC – znak odpowiedzialnego leśnictwa. Materiał z kukurydzy jest bardzo odporny na ścieranie i zabrudzenia.

Swoją fakturą i zachowaniem w użytkowaniu bardzo przypomina skórę zwierzęcą.

Drugim materiałem, który absolutnie kochamy jest ten z winogron. Jego producentem jest firma Vegea®, która wraz z włoskimi winiarniami opracowała proces waloryzacji odpadów winiarskich: resztek winogron po produkcji wina. Proces produkcyjny jest wolny od toksycznych rozpuszczalników, metali ciężkich i substancji niebezpiecznych dla człowieka i środowiska.

Vegea® posiada certyfikat GRS (Global Recycled Standard) i jest zgodna z najbardziej rygorystycznymi przepisami europejskimi (REACH). Otrzymali także nagrodę Global Change Award.

Okazjonalnie używamy też Piñatexu®.  Materiał powstaje z liści ananasa, które do tej pory stanowiły odpad.  Nie zawiera PVC.  Jest odporny na wysokie i niskie temperatury, wodoodporny i odporny na ścieranie. Ze względu na swoje unikalne właściwości materiał z ananasa jest znacznie droższy niż materiały PU lub PVC.

Piñatex jest łatwy w utrzymaniu – w większości przypadków wystarczy szmatka i woda z małym dodatkiem naturalnego mydła, aby go wyczyścić. Ma specyficzną, włóknistą strukturę.

Cały czas się rozwijamy i szukamy nowych alternatyw dla skóry naturalnej, które będą wegańskie i przyjazne środowisku.