Darmowa dostawa kurierem | Wysyłka w 48 H | SZYTE W POLSCE

Skąd pomysł na Estimon?

Cześć! Jestem Marta i jestem dumną założycielką Estimon. Marka Estimon powstała przede wszystkim z miłości do zwierząt. Od małego opiekowałam się zwierzętami,
a pełnoprawną kociarą zostałam w wieku 9 lat, kiedy przyniosłam do domu kotka
wyłowionego z kałuży.

Zawsze starałam się angażować w różnego rodzaju wolontariaty, akcje na rzecz zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach, walczyłam i dalej walczę o prawa zwierząt.

Robiłam w życiu już całkiem sporo rzeczy, ale zawsze czegoś mi brakowało. Teraz już wiem, czego – nazwijmy to szumnie misją.

Dlatego właśnie stworzyłam Estimon – ta marka łączy moją miłość do zwierząt i pasję do mody. Ponieważ wierzę, że tworzenie luksusowych torebek i akcesoriów nie musi wiązać się z cierpieniem zwierząt.

Estimon łączy w sobie pasję do designu, jakości wykonania i doskonałych materiałów nieodzwierzęcych. Z wyrazami szacunku. Dla zwierząt.

Co nas wyróżnia?

 

Wychodzę z założenia, że planeta jest jedna i to najwyższy czas, aby zacząć o nią dbać. Jeśli uda mi się przekonać do tego choć jedną osobę, będę szczęśliwa.

Estimon to nie tylko sklep z torebkami. To unikalny koncept, łączący w sobie możliwość kupna unikalnych akcesoriów, ale i źródło wiedzy o prawach zwierząt i etycznym stylu życia w rytmie jak najbardziej slow.

Nie rzucam słów na wiatr, dlatego w Estimon dbam o najdrobniejszy szczegół – od opakowań less-waste, przez dobór jak najlepszej jakości, certyfikowanych materiałów, po wspieranie małych, lokalnych, rodzinnych firm, z którymi współpracuję.

Nasze materiały

W Estimon przywiązujemy dużą wagę do używanych materiałów. Dbamy nie tylko o zwierzęta, ale także o naszą planetę. Dlatego nie chcemy używać  „eko-skóry”, która tak naprawdę wcale nie jest „eko”. Dlatego w naszych projektach w ogóle nie używamy PVC, a PU jest tylko dodatkiem do materiałów pochodzenia roślinnego.

Głównym materiałem, którego używamy, jest Piñatex® (skóra z ananasa). Piñatex® powstaje z liści ananasa, które do tej pory stanowiły odpad.  Nie zawiera PVC.  Jest odporna na wysokie i niskie temperatury. Jest wodoodporna i odporna na ścieranie. Ze względu na swoje unikalne właściwości skóra z ananasa jest znacznie droższa niż zwykłe materiały PU lub PVC.

Materiał jest łatwy w utrzymaniu – w większości przypadków wystarczy szmatka i woda z małym dodatkiem naturalnego mydła, aby go wyczyścić.

Drugim flagowym materiałem ESTIMON jest korekKorek jest wytrzymałym materiałem o dużej odporności na plamy i wilgoć. Materiał otrzymywany z kory dębu korkowego. Naturalny korek jest biodegradowalny i można go poddać recyklingowi.

Cały czas się rozwijamy i szukamy nowych alternatyw dla skóry naturalnej, które będą wegańskie i przyjazne środowisku.