Darmowa dostawa - kurier lub paczkomat | SZYTE W POLSCE

 1. Co sprawia, że jesteście marką zrównoważoną i etyczną?

Wierzymy, że świat potrzebuje zmiany. Chcemy tworzyć produkty przyjazne środowisku w każdym tych słów znaczeniu. Używamy materiałów, które nie tylko są roślinne i wegańskie, ale też trwałe i naturalne, bez zbędnych chemikaliów. Wierzymy, że produkty powinny nam służyć przez długi czas. Matka Ziemia i jej zwierzęcy mieszkańcy będą za to na pewno wdzięczni! 
Chcemy pokazać, że trwałe alternatywy dla skór zwierzęcych to nie przyszłość – to nasza rzeczywistość! Ponadto wszystkie produkty powstają lokalnie.

Współpracujemy z małym, kobiecym zakładem w Warszawie. Każda torba powstaje w limitowanej liczbie sztuk – również z uwagi na to, że nie chcemy przykładać ręki do wszechogarniającej nadprodukcji – a Ty możesz czuć się wyjątkowo!

 

 1. Jakich materiałów używacie?

Używamy materiałów wytwarzanych na terenie UE, które cechują się co najmniej 70% bazą roślinną. To skóra z winogron oraz z włókien kukurydzy i pszenicy.

To materiały wegańskie, wolne od okrucieństwa, które są przy tym trwałe. Nie używamy sztucznych skór PVC, zwanych „eko-skórami”, ponieważ z eko nie mają nic wspólnego. PU na bazie wody, a więc bez substancji ropopochodnych, to tylko dodatek do naszych naturalnych materiałów zwiększający ich trwałość. Okazjonalnie używamy też Pinatexu, czyli materiału z liści ananasa. Możesz więcej przeczytać o naszych materiałach na stronie O nas.

 1. Chcę zamówić produkt, ale mieszkam za granicą.

Nie ma problemu, wysyłamy produkty za granicę! Jeśli mieszkasz na terenie Unii Europejskiej, koszt wysyłki to 6 EUR (25 PLN). Jeśli mieszkasz poza Unią, koszt wysyłki to 15 EUR (59 PLN).

 1. Czy posiadacie ofertę hurtową lub B2B? Jak mogę odezwać się w sprawie propozycji marketingowej?

Oczywiście. Jeśli interesuje Cię oferta biznesowa albo chcesz się odezwać w sprawie szeroko rozumianego marketingu, napisz do nas wiadomość na adres marketing@estimon.com

 1. Jak długo muszę czekać na produkt?

Pracujemy z małymi, lokalnymi rzemieślnikami i każdy produkt, który wychodzi spod ich ręki, jest robiony ręcznie. Pracujemy na małych partiach, dlatego jeśli produkt jest na stanie, czas wysyłki to 48 h. Jeśli nie – warto zapisać się na powiadomienia i czas oczekiwania może się wydłużyć.

 1. Jakie są metody wysyłki?

Przesyłki wysyłamy kurierem albo paczkomatem. Szczegóły możesz znaleźć na stronie Dostawa i płatności.

 1. Jaką organizację charytatywną wspieracie?

Każdego miesiąca przekazujemy 3% naszych wpływów na fundację Zwierzęca Polana.

 1. Czy skóra roślinna jest trwała?

Tak! Jak najbardziej rozumiemy Twoje wahanie, sami zanim wprowadzimy dany materiał do obiegu, testujemy go co najmniej rok. Skóry roślinne, których używamy trwałością, fakturą i zachowaniem przypominają do złudzenia skórę zwierzęcą. Są jednak wolne od okrucieństwa oraz – dzięki zdecydowanie mniejszej zawartości chemikaliów – zdrowsze w użytkowaniu!

 1. Kiedy wyprzedane produkty powrócą do oferty?

Jesteśmy małą firmą i współpracujemy z lokalnymi rzemieślnikami. Nasz model biznesowy oparty jest na krótkich kolekcjach, dlatego nie możemy zagwarantować, że wszystkie wyprzedane produkty powrócą. Zrobimy jednak co w naszej mocy!

 1. Jak mogę zwrócić produkt?

Produkt możesz oczywiście zwrócić w ciągu 14 dni. Procedura zwrotu jest opisana w zakładce Zwroty i reklamacje.

 1. Mam problem z płatnością.

Jeśli pojawi się jakikolwiek problem z płatnością, napisz do nas wiadomość – postaramy się pomóc!

 1. Jeśli masz jakieś pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi, napisz do nas na hello@estimon.com