Darmowa dostawa - kurier lub paczkomat | SZYJEMY W POLSCE

W Estimon przywiązujemy dużą wagę do używanych materiałów. Dbamy nie tylko o zwierzęta, ale także o naszą planetę. Dlatego nie chcemy używać  „eko-skóry”, która tak naprawdę wcale nie jest „eko”. 

Wszystkie torebki tworzymy z materiałów wegańskich, roślinnych, zawierających co najmniej 70% bazy roślinnej i wytwarzanych na terenie Unii Europejskiej. 

Skóra z kukurydzy
(corn leather)

Ten innowacyjny materiał z włókien kukurydzy i pszenicy zawiera aż 70-74% biomasy, czyli po prostu surowców roślinnych. Głównym budulcem jest wiskoza pochodząca
z dobrze zarządzanych lasów i biopoliole z zasobów odnawialnych z europejskich upraw kukurydzy i pszenicy wolnych od GMO, niespożywczych i niemodyfikowanych genetycznie. Materiał z kukurydzy jest dość sztywny, bardzo dobrze zachowuje swoją formę.

 

CERTYFIKATY

Materiał posiada certyfikat OEKO-TEX, który gwarantuje, że nie wydziela substancji szkodliwych dla zdrowia człowieka, dzięki czemu jest produktem bezpiecznym.

Jest również zatwierdzony przez organizację LAV jako produkt wolny od substancji odzwierzęcych (tak jak my!) oraz przez PETA.

Posiada również certyfikat USDA (poświadczający, że jest to produkt pochodzenia biologicznego) oraz FSC – znak odpowiedzialnego leśnictwa w związku z użyciem wiskozy
z dobrze zarządzanych lasów. 

 

WŁAŚCIWOŚCI

Materiał z kukurydzy jest bardzo odporny na ścieranie
i zabrudzenia
.

Swoją fakturą i zachowaniem w użytkowaniu bardzo przypomina skórę zwierzęcą. Jest też inteligentny, co oznacza, że nawet jeśli zmieni na chwilę strukturę w związku z ciężarem lub dotknięciem ostrzejszym przedmiotem, wróci on do swojej pierwotnej struktury dzięki sprężystości włókien.

Bardzo dobrze się starzeje. Nie pęka, nie kruszy się, z czasem może zblednąć, ale mamy na to sposób! Jeśli tak się zdarzy, po prostu potraktuj to miejsce strumieniem ciepłego powietrza, np. z suszarki.

 

PIELĘGNACJA

To materiał mało wymagający – wystarczy, że ewentualne zabrudzenia przetrzesz wilgotną szmatkę z małą ilością naturalnego mydłaRaz na sezon możesz torebkę natłuścić – np. oliwą z oliwek lub naturalnym olejem.

CERTYFIKATY SKÓRY Z KUKURYDZY

Skóra z winogron
(Vegea® grape leather)

Producentem tego innowacyjnego materiału jest firma Vegea®, która wraz z włoskimi winiarniami opracowała proces waloryzacji odpadów winogron po produkcji wina – a więc skórki i pestki, które wcześniej były wyrzucane, teraz znalazły swoje nowe, innowacyjne zastosowanie

Proces produkcyjny jest wolny od toksycznych rozpuszczalników, metali ciężkich i substancji niebezpiecznych dla człowieka i środowiska. 

Materiał z winogron jest miękki, plastyczny i wodoodporny

Dla stworzenia jednej torebki ze skóry winogron wystarczą już odpady z produkcji 2 butelek wina!

 

CERTYFIKATY

Vegea® posiada certyfikat GRS (Global Recycled Standard) i jest zgodna z najbardziej rygorystycznymi przepisami europejskimi (REACH)

Otrzymali także nagrodę Global Change Award. 

Barwniki, które są używane do barwienia skóry z winogron posiadają certyfikaty GOTS – co oznacza, że podczas tego procesu nie są uwalniane żadne toksyczne substancje.

 

WŁAŚCIWOŚCI

Materiał z winogron jest wodoodporny, plastyczny i elastyczny. Torebki z tego tworzywa spokojnie można prać w pralce! Nie pęka, nie kruszy się ani nie rozciąga. Nawet po kilku latach użytkowania i prania w pralce wygląda jak nowy!

Skóra z winogron jest bardzo odporna na jakiekolwiek otarcia czy ścieranie

Zachowuje miękką formę, dzięki czemu idealnie sprawdzi się na torebki-worki. 

 

PIELĘGNACJA

To materiał, który zniesie wiele. Spokojnie można go moczyć czy wystawiać na słońce. 

Jeśli się pobrudzi, wystarczy szmatka z wodą i mydłem
a w cięższych przypadkach – pralka!

CERTYFIKATY SKÓRY Z WINOGRON

Skóra z oliwek

(olive leather)

W przypadku skóry z oliwek mamy do czynienia z odpadami po produkcji oliwy. Sproszkowane pestki i skórki stanowią podstawę tego przyjemnego w dotyku, elastycznego materiału z delikatną strukturą saffiano. Skóra z oliwek posiada ponad 70% biobazy. W jego produkcji stosowana jest też m.in. bawełna organiczna.

WŁAŚCIWOŚCI

Skóra z oliwek jest dość miękka, trzyma jednak swój kształt. Dzięki swojej strukturze nie brudzi się. Spokojnie można ją zginać, a wróci ona do swojego pierwotnego kształtu. Nie pęka ani nie kruszy się. Jeśli chodzi o sztywność, jest stadium pośrednim między dość sztywną, trzymającą formę skórą z kukurydzy i bardzo miękką, plastyczną skórą z winogron.

PIELĘGNACJA

Jak w przypadku innych używanych przez nas skór roślinnych, pielęgnacja materiału jest banalna. Wystarczy szmatka nasączona wodą i naturalne mydło. Mniejsze zabrudzenia usuniesz samą wodą. Ważne, żeby do materiałów roślinnych nie używać chemicznych czyścideł czy impregnatów – te skóry, ponieważ same nie mają chemikaliów, które ma skóra zwierzęca, chemii po prostu nie lubią :).

CIEKAWOSTKA

Wiesz, że drzewo oliwne, dzięki któremu w ogóle możemy rozmawiać o tym materiale, pochłania 6 razy więcej dwutlenku węgla, niż samo emituje?